iPhone Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone’da sizi mesaj atarak rahatsız eden birini engellemek istiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okuyun.

Şüphesiz ki artık telefonlarımızda kullandığımız en büyük iletişim bölümü Mesajlar, gerçi şu sıralar WhatsApp, Snapchat, Viber vb. uygulamaları çok daha fazla kullanıyor olsak bile internet bağlantısının olmadığı her yerde mesajlar hala hakim! Bu kadar önemli olmasına bağlı olarakta önemli sorunlar teşkil edebiliyor.

Kimi zaman numaranızı başka birinden alan birileri, kimi zaman eski sevgiliniz, bazende konuşmak istemediğiniz kişiler size mesaj atabiliyor. Elbette her mesajı okumak ve cevap vermek zorunda değiliz fakat telefonumuza gelmesi ve yazılanlara göz ucuyla bakmak bile bizi rahatsız edebiliyor. İşte bizde bu problemden kurtulabilmeniz adına iPhone’da Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır sorusunun cevabını verdik.

Çözüm gayet kolay fakat şuna dikkat etmelisiniz ki engellemek istediğiniz kişi mutlaka rehberinizde kayıtlı olarak yer almalı.

Nasıl Yapılır?

1. iPhone’un ana ekranından Ayarlar bölümüne giriş yapıyoruz.

2. Daha sonra kısmen alt kısımda kalan Mesajlar‘a basıyoruz.

3. Alt kısımlarda görebileceğiniz SMS/MMS başlığının en alt kısmdaki Engellenenler bölümüne giriyoruz.

4. Buradan Yeni Ekle butonuna basarak rehberden bir kişi seçerek engellemiş oluyoruz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.