iPhone QR Kodu Nasıl Okutulur?

iPhone cihazınızda QR Kodu ( Qr Code ) Nasıl Okutulur? sorusuna sizler için detaylı olarak bu yazımızda yanıt verdik.

Mobil cihazların gelişmesiyle ve yaşamda olmazsa olmaz hale gelmesiyle en iyi yeniliklerden birisi qr kodu oldu. Qr kodu internet üzerindeki bağlantıları internet adresi şeklinde yazmak yerine sadece bir kodu okutarak açmanızı sağlamaktadır. Bildiğimiz gibi bilgisayardaki bir çok uzun linki mobil cihazımızda açabilmek için uzun uzun adres yazmak ve ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. İşte qr kodu bunların hepsini ortadan kaldırdı ve kolaylık sağladı. Aynı zamanda büyük markalarda üreticisi oldukları ürünlerin üzerlerine artık qr kodu basıyor ve daha kolay ulaşılmasını sağlıyor.

Nasıl Okutulur?

Bu işlemin oldukça kolay bir şekilde gerçekleştiğini söyleyebiliriz çünkü bunun için bir uygulama kullanmanız gerekiyor. Konu altında vermiş olduğumuz Scan Uygulaması indirme linkine giderek sizlerde bu uygulamayı cep telefonunuza indirebilirsiniz. Scan uygulamasını açtıktan sonra QR kodu telefonunuzun kamerasından göstermeniz gerekiyor. Bu noktada eğer telefonu sabit olarak ve doğru açıda tutarsanız uygulama görüntüde yer alan qr kodunu otomatik olarak tespit ediyor ve qr kodunun sahip olduğu bağlantıyı açmak için sizlerden onay istiyor. Onay verdikten sonra qr kodunun bağlantısına gitmiş oluyorsunuz. Aynı zamanda iPhone Scan Uygulaması bir çok gıda etiketinin üstünde yer alan barkodları da okuyor.

[button color=”red” link=”https://itunes.apple.com/us/app/scan-qr-code-barcode-reader/id411206394?mt=8″ target=””]iPhone Scan Uygulaması İndir[/button]

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.