iPhone Sarjdayken Dokunmatik Ekran Sorunu

iPhone sarj ederken dokunmatik ekranın bozulması ve karmaşık şekilde çalışması sorununun çözümünü sizler için araştırdık.

iPhone sarj sürecinde bir çok kişi ekranın tabiri caizse sapıtmasından şikayetçi. Bu durum telefonda hiç bir şekilde sorun yokken, sarj bağlantısı kurulduğunda görünüyor. Kısaca anlatmak gerekirse telefonun dokunmatik ekranı adeta bozulmuş gibi işlevini yitiriyor. Örnek verecek olursak ekranın alt kısmında bir bölüme bastığınızda dokunmatik ekran sanki üst kısımdaki bir bölüme tıklamışsınız gibi işlem yapıyor. Bu sorun telefonu neredeyse kullanılamaz bir hale getiriyor. Dokunmatik ekran üzerindeki işlemler öylesine yer değiştiriyor ki sarj halindeyken bir kişiyi aramakta bile güçlük çekebiliyorsunuz.

Sorunun Çözümü

Yapılan testlere göre sorun tamamen sarj adaptöründen kaynaklanıyor. Orjinal olmayan bir iPhone sarj aleti kullandığınızda dokunmatik ekran sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yanlış bir sarj aleti sadece dokunmatik ekranınızın işlevselliğini bozmakla kalmaz aynı zamanda batarya ömrünü de olumsuz yönde etkileyebilir. Kısa süreli kullanım yapsanız dahi orjinal olmayan bir sarj aleti kalıcı donanımsal sorunlara yer verebilir. Orjinal iPhone sarj aleti kullanmanız sorunları ortadan kaldıracaktır.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.