iPhone Son Arama Geçmişini Silme Nasıl Yapılır?

iPhone cihazınızda gelen ve giden son aramaları kalıcı olarak silmek, temizlemek istiyorsanız sizde bu makalemizi mutlaka gözden geçirmelisiniz.

Her mobil cihazda olduğu gibi iPhone’da da yaptığınız tüm iletişim hareketleri kayıtlı tutulmaktadır. Gelen ya da giden aramalar veya cevapsız çağrılar silinmediği sürece Son Aramalar bölümünde görünmektedir. Gizlilik esasından dolayı bu aramaların her zaman göz önünde bulunmasını istemeyebiliriz.

Hatta kimi zaman yanlış aramalar bulunmakta buda kendimizi karşı tarafa açıklayamadığımız durumlara yer verebilmektedir. Bu nedenle aramaları her zaman kontrollü bir şekilde kayıt altında tutmak gereklidir. Sizde aşağıda sunduğumuz adımları uygulayarak arama geçmişini kalıcı olarak temizleyebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

1- Öncelikle iPhone’dan Arama ikonuna basın ve daha sonra açılan yerden alt kısımdaki Son Aramalar‘a basın. Daha sonra sağ üst kısımdaki Düzenle yazısına tıklayın.

iPhone Son Arama Geçmişini Silme - 1

2- Buradan sol üst kısımdaki Sil yazısına tıklayın

iPhone Son Arama Geçmişini Silme - 2

3- Karşınıza çıkan uyarı penceresindeki Son Aramaları Sil yazısına tıklayın.

iPhone Son Arama Geçmişini Silme - 3

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.