iPhone Toplu Fotoğraf Silme

iPhone cihazında yer alan fotoğraflarınız içinden birden fazlasını silmek istiyorsanız buradan nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bildiğimiz gibi iPhone oldukça hızlı bir şekilde fotoğraf çekebilen bir telefon. Bu nedenle bazen farkında olmadan defalarca fotoğraf çekebiliyor ya da abartabiliyoruz. Bir şeyin ya da birinin fotoğrafını çekmek isterken hızlı çekme özelliğini göz önünde bulundurarak defalarca çekme tuşuna basıyoruz. Sonrasında elbette bu fotoğrafları silmeyi unutabiliyoruz. Fotoğraflarımıza tekrar bakmak istediğimizde ise 40 fotoğraf bulmamız gerekirken 350 kadar büyük rakamlarda fotoğraf olduğunu görebiliyoruz. Sıkça yaşanan bu durumda sizlerde fotoğraflarınızı silmek istiyorsanız bunun mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Eski iOS sürümlerinde topluca fotoğraf silme işlemi yapılamasa bile Apple iOS 7 işletim sisteminde topluca fotoğraf silme özelliğini getirmiş bulunuyor.

Nasıl Silinir?

Öncelikle iPhone cihazından Fotoğraflar bölümüne girmelisiniz. Hangi bölümdeki fotoğrafları silmek istiyorsanız o kısıma gelmeli ve sağ üst köşedeki Seç butonuna basmalısınız. Silmek istediğiniz fotoğrafları seçtiğinizde fotoğrafların  üzerinde mavi ikon belirecektir. Doğru fotoğrafları silmek istediğinizden emin olduğunuzda sağ alt kısımda yer alan çöp kutusu ikonuna basmalı ve karşınıza gelen uyarı da Sil butonuna basmalısınız. İstediğiniz kadar fotoğrafı sınır tanımadan bu şekilde silebilirsiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.