iPhone Uygulama Reklamları Kaldırma ve Engelleme

iPhone uygulamalarında sürekli çıkan reklamları kaldırmak, engellemek ve kapatmak için sizde bu yöntemi mutlaka denemelisiniz!

iPhone cihazlarımızda bilindiği gibi en çok kullandığımız şeyler uygulamalar. Bir çok popüler uygulamayı severek kullanıyoruz fakat canımızı sıkan, kullanım zorluğu yaratan problemlerde yok değil! Uygulamaları kullanırken sürekli reklam çıkması hem estetik açıdan kötü bir görüntü sağlıyor hemde istemeden reklamlara tıklamamız sonucunda kullanım zorluğu yaratıyor. Bizlerde bu problemi giderebilmeniz için sizlere bu yazımızda iPhone Uygulama Reklamları Kaldırma ve Engelleme nasıl yapılır? Bunu anlatacağız.

Uygulama reklamları internet bağlantısına bağlı olarak çalışır. Eğer cihazınıza gelen bir internet bağlantısı yok ise reklamlar hiç bir şekilde gösterilemez. Bu nedenle yapmamız gereken şey internet bağlantısını kapatmak olacaktır. Fakat anlatıma geçmeden önce şunu söylemeliyiz ki bu çözüm yolu sadece internet gerektirmeye uygulamalarda çalışmaktadır. Yani mesajlaşma ya da online oyunlarda interneti kapatacağınızdan dolayı çalışmayacaktır.

Nasıl Yapılır?

1. İlk olarak iPhone ana menüsünden Ayarlar‘a giriyoruz ve alt kısımlara doğru inerek reklamlarını engellemek istediğimiz uygulamayı seçiyoruz. Örneğin biz burada çok popüler olan aa uygulamasını seçtik.

iPhone Uygulama Reklamları Kaldırma - 1

2. Daha sonra burada Hücresel Veri’yi Kullan seçimini kapalı konuma getiriyoruz. Böylece artık bu uygulama operatörümüzden satın aldığımız interneti kullanamayacak.

iPhone Uygulama Reklamları Kaldırma - 2

3- Son olarak telefonun alt kısmından yukarı doğru sürükleyerek çıkardığımız hızlı menüyü açıyoruz ve buradan eğer açık ise Wi-Fi ikonunun üstüne basıp onu da kapalı konuma getiriyoruz.

iPhone Uygulama Reklamları Kaldırma - 3

Artık internet bağlantısını kestiğiniz uygulamanız reklamsız! 🙂

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.