iPhone Uygulama Silme Nasıl Engellenir?

iPhone uygulamalarının silinmesini engellemek istiyorsanız tam anlamıyla doğru yerdesiniz!

Gün geçtikte telefonumuzdaki uygulamaların önemi gerçekten artıyor. Artık yaşamımızda yardım aradığımız ya da gerçekleştirmek istediğimiz her şeye ait bir uygulama buluyor ve kullanmaya başlıyoruz. Hal böyle olunca uygulamalar bizim için önem taşıyor çünkü uygulamanın içinde artık kullanımınıza bağlı olarak veriler depolanabiliyor. Yani seçtiğimiz iş ile alakalı olarak kullandığımız uygulamanın silinmesi ile beraber o uygulamaya bağlı tüm verilere veda etmek zorunda kalıyoruz. Bunun olmasını hiç birimiz istemeyiz öyle değil mi? Sadece bir iş uygulamasından bahsetmiyoruz. Düşünsenize müthiş bir araba yarışının 8. sezonuna geldiniz ve küçük kardeşiniz o uygulamayı bilmeyerek sildi. Bunun çok can sıkıcı bir durum olacağınıza eminiz.

iPhone cihazında uygulama silmek oldukça kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Hatta bazen kimimiz telefonu cebimizden çıkardığımız uygulamaların titrediğini ve silinmek için hazır halde durduklarını görebiliyoruz. Küçük bir hareket ile o uygulamayı silebiliyoruz. İşte bu gibi durumları engellemek, telefonu kullanan küçük bir çocuğun uygulamaları silmesinin önüne geçmek için sizlere bunu engelleme yöntemini anlatacağız. Aşağıdaki resimli anlatımı uyguladığınızda uygulamaların silinmesinin devre dışı olduğunu göreceksiniz.

Nasıl Engellenir?

1- iPhone Ayarlar‘a girin ve buradan Genel bölümüne basın.

iPhone Uygulama Silme Nasıl Engellenir? - 1

2- Genel bölümünün alt kısımlarında bulunan Sınırlamalar bölümüne gidin.

iPhone Uygulama Silme Nasıl Engellenir? - 2

3- Sınırlamaları Etkinleştir butonuna basın. Burada bir şifre belirlemeniz ve aynı şifreyi tekrar yazmanız gerekiyor. ( Bu şifre uygulama kilidini tekrar açmak için gerekli )

iPhone Uygulama Silme Nasıl Engellenir? - 3

4- Alt kısımdaki Uygulama Silme seçeneğini devre dışı duruma getirin. Artık uygulamalarınızın silinmesi için bir X işareti çıkmayacak. Geri açmak için aynı işlemleri uygulayabilir, seçeneği aktif edebilirsiniz.

iPhone Uygulama Silme Nasıl Engellenir? - 4

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.