iPhone’un Yeni Sarj Tükenme Sorunu

iPhone kullanan kişilerin en büyük sorunlarından birisi de sarjın hızlı tükeniyor olması. Fakat şimdi daha hızlı mı tükeniyor?

Yakın tarihlerde Android için kullanılabilen Google Now uygulaması iOS içinde kullanılabilir hale gelmiş bulunmakta. Gündemi takip edebilmeniz sağlayabilen, her şeye kolay ve pratik erişim imkanı sunan Google Now, iOS kullanıcılarını hem sevindirdi hem de üzdü.

Google Now uygulamasını telefonlarına yükleyen kişiler kısa bir süre içinde sarjın hemen tükendiğini dile getirdi. Az bir sayı için geçerli olmayan bu durum gerçekten ciddi bir sorun haline geldi. Enerjinin bu kadar hızlı bir şekilde tükenmesinin nedeni ise uygulamanın sürekli açık olması ve aynı zamanda birden fazla hizmet vermesine yorumlanıyor.

Android kullanıcıları için böyle bir sorun görülmedi, Google Now uygulaması üretiminde yapılan testlerde de böyle bir değişim görülmemişti. Henüz bir çözüm bulunmasa da kısa bir süre içinde uygulamaya güncelleme gelmesi ve sorunun ortadan kaldırılması iOS kullanıcılarının büyük bir beklentisi..

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.