İşte Facebook Sahibinin Maaşı!

Sosyal Medya denilince akla ilk gelen Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’in dünya zenginleri arasında yer aldığını bir çoğumuz biliyoruz. Peki bu genç kurucunun 2013 maaşı ne?

Sizleri belki de çok şaşırtabilecek bu rakam tabiki gerçek. Facebook gibi bir siteyi kurmak için büyük evreler atlatmış ve hatta bunu film haline getirmiş olan Mark Zuckerberg’in 2013 yılındaki maaşı 1 dolar olarak belirlendi. Daha önceden Apple’ın kaybettiğimiz eski CEO”su Steve Jobs’da görev başlangıcında 1 dolar maaş alıyordu.

2012  yılında hisse satışından dolayı 2 milyon dolarlık bir ödeme almış olan Mark Zuckerberg’in tabiki bu maaşı temsili bir ücret. Facebook gibi azımsanamayacak, milyon dolarlar kazanan bir şirketin CEO’sunun elde ettiği kazancı tahmin etmek mümkün değil.

Şaka gibi görünen 1 dolar hikayesi sadece Facebook CEO’su mark için geçerli değil. Aynı zamanda iki Google kurucusu da kendilerine bir dolar gibi bir maaş belirlemişti.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.