Kaldırılmayan Programları Nasıl Kaldırırım?

Bilgisayarınızda silinmeyen, kaldırılmayan programlar var ise ve bunları nasıl kaldıracağınızı merak ediyorsanız makalemizi okumalısınız.

Bilgisayarınızı ciddi anlamda yoran ve hiç kullanmadığınız bazı programlar yer alabilir. Bir anlık dalgınlık ya da acil ihtiyaç durumda uzun süre kullanmayacağınız programları bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Bu programların büyük bir bölümü başarılı olarak kaldırılsa bile bazı programlar silinmeme konusunda ısrarcı olmakta ve normal Program Kaldırma seçeneklerinden silinmemektedir. Genellikle bu noktada yapılan hatalardan birisi kaldırılmayan programı disk üzerinden silmek, yani sadece programın dosyalarını kaldırmaktır. Bu işlem programın sadece disk üzerinde kaldığı alanı boşaltmak anlamına gelir. Ancak program yine bilgisayarda yer aldığından ve eksik dosyalara sahip olduğundan sistemde sorunlara yol açabilmektedir. Bu işlemlerin hiç birine gerek kalmadan kaldırılmayan programları başarılı bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken IObit Uninstaller programını kullanmaktır. Bu program sayesinde bilgisayarınızdaki tüm inatçı programları kaldırabilir hatta kullandığınız tüm tarayıcılarda yer alan eklentileri tek bir panel üzerinden kaldırabilirsiniz. IObit Uninstaller programın indirme linkini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

Nasıl Kaldırırım?

1- IObit Uninstaller programını açtıktan sonra Tüm Programlar bölümünden kaldırmak istediğiniz programı seçmeli ve alt kısımda yeşil daire ile belirtilmiş Kaldır butonuna basmalısınız.

Kaldırılmayan Programları Nasıl Kaldırırım? - 1

2- Karşınıza gelen seçenekte kutucuğu işaretlerseniz bir Sistem Geri Yükleme Noktası oluşacaktır ve bu sayede sildiğiniz programı sistem geri yüklemeyle geri getirebilirsiniz. Programa daha sonra ihtiyaç duymayacağınızı düşünüyorsanız kutucuğu işaretlemeden Kaldır butonuna basabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra program başarılı bir şekilde kaldırılacaktır.

Kaldırılmayan Programları Nasıl Kaldırırım? - 2

[button color=”green” link=”http://download.iobit.com/iobituninstaller3-1.0.exe” target=””]IObit Uninstaller İndir[/button]

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.