Mac Os X Safari Geçmişi Temizleme

Mac OS X işletim sisteminde sizde safari tarayıcının tarihçe geçmişini nasıl temizleyeceğinizi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bilgisayarda durduğumuz sürece gün içinde onlarca hatta yüzlerce internet araması gerçekleştiriyor ve bir çok internet sitesini ziyaret ediyoruz. Bu internet sitelerindeki gezintimizi kimi zaman başkalarının öğrenmesini istemeyebilir ve bu geçmişi ortadan kaldırmak isteyebiliriz.

Elbette geçmişi temizleme sadece gizliliğimizi güvence altına almayı değil aynı zamanda çerezlerinden silinmesine bağlı olarak tarayıcının ve işletim sisteminin rahatlamasını da sağlayacaktır. Safari’de geçmişi temizlemek oldukça kolaydır, sizde hemen aşağıdaki adımları izleyerek bunu yapabilirsiniz.

Nasıl temizlenir?

1- Öncelikle Safari tarayıcısını açıyoruz, üst kısımdaki Tarihçe menüsüne tıklayıp en alt kısımda bulunan Tarihçeyi ve Web Site Verilerini Sil… butonuna tıklıyoruz.

Mac Os X Safari Geçmişi Temizleme - 1

2- Daha sonra Sil bölümünden tüm tarihçe seçimini yapıp Tarihçeyi sil butonuna basıyoruz ve geçmişi silmiş oluyoruz.

Mac Os X Safari Geçmişi Temizleme - 2

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.