Mozilla Firefox Nasıl Varsayılan Tarayıcı Yapılır?

Mozilla Firefox tarayıcısını nasıl varsayılan tarayıcı haline getirebileceğinizi sizin için resimli bir şekilde anlattık.

İnternet ortamında herkes Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Internet Explorer, Yandex Browser, Opera ve Safari gibi tarayıcıları yakından tanır. Ancak her birimiz sadece bir tarayıcıyı seçeriz ve o tarayıcıya alışkınızdır. Bu sebeple kullandığımız tarayıcının varsayılan tarayıcı olması oldukça önemlidir. Çünkü aksi halde herhangi bir internet sitesi dosyasını açarken istemeden diğer tarayıcılarda açılmasına neden olabiliriz.

Bunun yanı sıra yapılan istatistik ve testler göstermiştir ki tarayıcıyı varsayılan tarayıcı yaptığınızda çok daha hızlı bir şekilde çalışmakta ve hizmet vermektedir. Sizde aşağıdaki resimli anlatımı takip ederek Mozilla Firefox tarayıcısını nasıl varsayılan tarayıcı yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

1. Öncelikle Mozilla Firefox tarayıcısının sağ kısmındaki mozilla-firefox-nasil-varsayilan-tarayici-yapilir ikonuna basın.

2. Daha sonra açılan kare menünden Seçenekler butonuna tıklayın.

Mozilla Firefox Nasıl Varsayılan Tarayıcı Yapılır? - 1

3. Firefox varsayılan tarayıcınız değil yazısının sağ kısmındaki Varsayılan Yap butonuna basın ve kapatın.

Mozilla Firefox Nasıl Varsayılan Tarayıcı Yapılır? - 2

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.