Nokia’dan 2 Yeni Telefon Geliyor

Yeni yıldaki planlarına ait bir bilgi vermeyen Nokia’nın yeni telefonlarının fotoğrafları internete sızdı!

En son 2013 Ekim’de Lumia serisi akıllı telefon ve tableti ile yeni Asha telefonları tanıtan Nokia’nın yeni yıla ait planları henüz net bir hal almadı. Fakat internete sızan görüntüler nelerin geleceğini biraz olsun tahmin etmeye yetiyor. bunlar arasında Nokia’nın 5 inç ekran boyutuna sahip Full HD Lumia modeli ile Lumia 525 adında alt bir seviye model. Evleaks bu iki yeni model cihazın görsellerini internete sundu.

Nokia markasına saihp modellerin Asha ailesi içinde yer alacağı biliniyor. Cihazlarda ilki geniş ir ekran yapısına sahip ve ekranda Bing arama motorunun açık olduğu görülüyor. Alt kısımda ise kare yapıda bulunan bir tuş yer alıyor. Fotoğraflardan anlayabileceğimiz üzer bu yeni modelin şimdiye kadar üretilen Asha modelleri arasında en geniş ekrana sahip olacak cihaz olduğu belli.

Fotoğrafta yer alan diğer model ise Normandy ismine sahip. Lumia 520 modelinden daha küçük yapıda bulunan bu cihazın Lumia ve Asha ailesi arasında bir köprü olacağı tahmin edildi. Ancak işletim sistemleri hakkında henüz bir yorum yapılmadı.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.