PhotoScape’de Nasıl Yazı Yazılır?

PhotoScape programında resmin üstüne nasıl yazıldığını bu makalemizi okuyarak detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Resim düzenleme konusunda en çok kullanılan programlardan birisi de PhotoScape’dir. PhotoScape programı küçük bir boyutu olmasına karşı Türkçe dil desteği sayesinde, resim üzerinde bir çok düzenleme işlemini yapmayı mümkün hale getirmektedir. Bu programla resimlere efektler eklemeniz, resimlerinizi tablolara koyabilmeniz ya da resim birleştirebilmeniz mümkündür. Fakat PhotoScape programında en çok kullanılan işlemlerden birisi de resim üzerine yazı yazmaktır. PhotoScape programı resim üzerine istediğiniz boyutta, istediğiniz renkte ve istediğiniz yatı tipinde sınırsızca yazı yazma imkanını kullanıcılarına tanımıştır. Yazılarınızı renkten renge büründürebilir hatta 360 dereceye kadar döndürebilirsiniz. Resim üzerine yazma yazma işleminden sonra istediğinizde bu yazıyı tekrar düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Nasıl yazı yazıldığını öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin.

Nasıl Yazı Yazılır?

1- Resmini PhotoScape programına aktardıktan sonra alt kısımdaki panelden Nesne‘ye basmanız gerekiyor.

2- Nesne ekleme bölümünü açtıktan sonra yazı yazacağınız için A harfi ikonu ile belirtilmiş butona basmalısınız.

3- Resmin üzerinde yazınızı yazmak istediğiniz bölüme tıklamalısınız.

4- Karşınıza çıkan yazı yazma ekranında istediğiniz bir metni yazıp Tamam butona bastığınızda yazınız resme eklenecektir.

Resmin üstüne tıklayarak büyütebilirsiniz.

PhotoScape'de Nasıl Yazı Yazılır?

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.