Remember Me İncelemesi

Göremediğimiz geleceğin konusu olarak almış Remember Me oyununu Sosyomoz.Com ekibi olarak sizler için inceledik.

Genellikle piyasaya sürülmüş olan oyunların her zaman geçmişte yapılan oyunlarla aynı konuyu içeren fakat farklı, gelişmiş grafiksel özelliklere sahip olan oyunlar olduğunu biliyoruz. Farklı oyunlar oynamak herkese sürekli olarak nasip olmuyor maalesef.

Remember Me isimli gelecek düzenini kendisine tema olarak belirlemiş bu harika oyunda görsel yönden istenileni bulabilmek mümkün gibi görünüyor. Diğer oyunlarda rastlamadığımız bir çok özellik bulunduğundan oyun gözümüzde diğer oyunlara verdiğimiz puanlardan çok daha farklı bir yere gelebiliyor.

Remember Me 1

Oyunun haberleri çıktığında bile merakla beklenen bu oyunun asıl konusu ise 2084 yılında, Paris’te geçiyor. Yayınlanmış olan eksi videolardan oyunun ne kadar başarılı olduğunu her birimizi görebiliyoruz. Oyundaki en farklı yapı ise sanki gelecekte her paranın tamamen önemini kaybettiğini anlatmaktadır.

Bu süreçler içinde herkes paraya karşı olan tutumunu bir kenara bırakmış ve anıları ile birbirlerine karşı olan görevlerini yerine getirmektedir. Herkes anılarını belli bir yerde biriktirebiliyor ve buna karşılık olan bir şey yaptırmak istediği kişiye emirler verebiliyor.

Remember Me 2

Oyunda ana, yani yöneteceğiniz Nilin isimli karakterde tam bir hafıza avcısı! Nilin karakteri diğer kişilerin hafızalarına girerek onların anılarını çalmakta ve yaşımını bu şekilde devam ettirmektedir. Oyunun tamamını anlatmak ve keyfinizi kaçırmak istemeyiz. Başarılı bir oyun olduğunu söylemekle beraber uzun bir süre başından ayrılmak istemeyeceğinizi düşünüyoruz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.