PhotoFiltre

Sadece 5-10 saniyenizi ayırarak ve başka hiç bir şey kullanmadan resimlerinizi şeffaf yapmak ister misiniz?

Genellikle resimlerimizi hepimiz doğal şekilde saklarız fakat bazı yerlerde kullandığımız resimlerimizin şeffaf olması, görsel olarak isteneni veriyor. Site logolarında ya da herhangi bir resmin üstüne eklememiz gereken bir resmin beyaz olarak gelen arka planı resmin tüm yapısını alt üst edebiliyor. Halbuki sadece istediğimiz ögeyi resmin üstüne eklersek ve bunun bir arka plan rengi olmazsa bu çok daha iyi bir görüntü sağlar.

Genellikle Photoshop gibi programlarla bu işlem yapılıyor fakat bu gibi programların boyutu gerçekten çok büyük. Ayrıca bu işlemi büyük programlarda yapabilmek için yine büyük işlemler gerekiyor. Halbuki PhotoFiltre Programı sadece resmi transparan yapmak için kullanıma sunulmuş bir program olduğundan yapacağınız bu işi çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kullanımı

Şeffaf ( Transparan ) yapmak istediğiniz resmi dilerseniz PhotoFiltre penceresinde sürükleyebilir, dilerseniz de ayarlardan yükleyebilirsiniz.  Daha sonrasında yukarıda 13. sırada bulunan Transparent color isimli logoya tıklamanız gerekiyor. Burada resimde şeffaf yapılmasını istediğiniz bölümün rengini seçmelisiniz. Daha sonra işlemi onayladığınızda artık resminiz şeffaf hale gelmiş oluyor.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
  • fiftydosyam

    Çok İşime Yaradı Saol

  • atakan

    gerçekten şahane program emeğine sağlık yeni blog sitemin logosunda kullandım teşekkürler