Samsung Galaxy S4’ün Altın Modeli Taklit mi?

Apple’ın yeniliğinden sonra Samsung’un altın rengi telefonunu tanıtması bir taklitçilik mi?

Apple bu yıl içinde dikkat çekici bir yenilik yaptı ve altın rengi telefonunu tanıttı. Apple’ın bu tanıtımından sonra Samsung Galaxy S4 Gold Edition ismi ile adlandırılan cihazın çıkacağı duyuruldu. Altın kaplama mı, altın rengi mi olacağı henüz belli olamayan bu telefonun özel bir üretim olacağı söylendi.

Samsung’un bu duyurusundan sonra gerçekten sosyal medya üzerinde büyük bir sarsıntı oldu ve Samsung hakkında taklitçilik iddiaları yankılandı. Elbetteki kısa sürede yayılan bu iddialara karşı Samsung lafını esirgemedi.

Samsung yapmış olduğu açıklamasında yıllar boyunca altın renkli telefon üretimi yaptığını dile getirdi. Samsung iPhone 5S tanıtımından 2 gün önce mağazalarda ürünü mağazalarda satışa hazır hale getirmiş olduğunu söyledi. Bu açıklamalara göre Samsung bir taklitçilik yapmış gibi görünmüyoruz, bizlere de bu yeni telefonu kullanmak ve değerlendirmek düşüyor.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.