Sim Kart Nasıl Mikro Sim Yapılır?

Yeni akıllı telefonlar için geçerli olan bir sistem bu. Merak konusu ise sim kart nasıl mikro sim yapılır?

Bir çok yeni akıllı telefonda artık normal sim kart kullanılmıyor. Artık bir çok akıllı telefon kullanıcısı Mikro Sim adı verilen hatları kullanıyor. Mikro Sim normal sim kartlarla aynı olan fakat boyutları küçültülen hatlardır. Türkiye içinde kullanılan Vodafone, Turkcell, Avea gibi hatlarda Mikro Sim sistemine geçiş yapıldı.

Sim Kart Nasıl Mikro Sim Yapılır?

Eğer bir akıllı telefonunuz var ise ve sim kartınızı Mikro Sim haline getirmek istiyorsanız bu durumda iki seçeneğiniz bulunuyor;

[checklist]

  • Yeni bir hat ( Mikro Sim )
  • Sim kartı kestirmek

[/checklist]

 

Yeni bir hat ?

Hemen dahilinde bulunduğunuz operatörün bir şubesine giderek hattınızı Mikro Sim’e çevirmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Sizlere gelen formu doldurduktan sonra Mikro Sim olarak yeni bir hat sahibi olabilirsiniz. Tabiki bu işlemden sonra eski hattınızı kullanabilmeniz mümkün olamayacaktır.

Sim kartı kestirmek?

Normal sim kartların kesilmesi için çeşitli Micro Sim Cutter isimli aletler üretilmiştir. Bu aletlerle muntazam bir şekilde hattınızı kestirebilir ya da kesebilirsiniz. Bu işlemden sonra hattınızın çerçevesini saklayabilirsiniz. Çünkü çerçevesini taktığınızda hattınızı büyük sim olarak da kullanabilirsiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
  • eren

    Samsung um un ismini iphone 5 e taktmak istiyorum ila yeni bir hat mi yapcam başka bir yol var mi

  • Sosyomoz

    Dilerseniz yeni bir mikrom sim hattı alabilir ya da mevcut kartınızı kırptırma işlemi ile kullanabilirsiniz.