Sistem Geri Yükleme Noktası Nasıl Oluşturulur?

Bilgisayarda Sistemi Geri Yüklemek için Geri Yükleme Noktası Nasıl Oluşturulur? sorusunun yanıtını sizler için verdik.

Bilgisayarınızı kullanırken hiç tahmin edemeyeceğiniz bir zamanda olumsuz değişiklikler meydana gelebilir. Örnek verecek olursak bilgisayarınızdan bir sistem dosyası silinebilir, dönüşümü zor olan bir ayar bozukluğu yapılabilir ya da sistemi kötü yönde etkileyen zararlı bir yazılım bulaşabilir. Bilgisayarınızda meydana gelen bu tip olumsuz olayların çözümlemesi zor yada uzun süreli olarak çözüm bulabilmektedir. Ancak bilgisayarınızda bir sistem geri yükleme noktası oluşturarak bunların önüne geçebilirsiniz.

Elbetteki bilgisayarınızda yanlışlıkla yaptığınız ya da yapacağınız bir çok olumsuzluklar olacaktır. Bunların önüne her ne kadar geçmeye çalışsanız bile hatalar meydana gelebiliyor. Sistem geri yükleme noktası oluşturduğunuzda bilgisayarınızı oluşturduğunuz bir tarihe geri döndürebilirsiniz. Örneğin bu yazıyı yazdığımız 05.01.2014 tarihinde bir Sistem Geri Yükleme Noktası oluşturduğumda olası hatalarda bilgisayarımızı tekrar bu tarihe geri getirebiliriz.

Nasıl Oluşturulur?

1- Bilgisayarınızdaki Başlat Menüsüne tıklamalı ve arama bölümüne Geri yükleme noktası oluştur yazmalısınız. Otomatik olarak yukarıda geri yükleme noktası oluşturma yazısı belirecektir. Yazıya tıklayın ve panele gidin.

Sistem Geri Yükleme Noktası Nasıl Oluşturulur? - 1

2- Bu kısımda alt bölümde görülen Oluştur butonuna basmanız gerekiyor.

Sistem Geri Yükleme Noktası Nasıl Oluşturulur? - 2

3- Bir sistem geri yükleme noktası ismi belirledikten sonra tekrar Oluştur butonuna bastığınızda sistemdeki bellek duruma göre belirli bir sürede Sistem Geri Yükleme Noktası oluşturulacaktır.

Sistem Geri Yükleme Noktası Nasıl Oluşturulur? - 3

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.