Skype Grup Konuşması Nasıl Yapılır?

Skype programında arkadaşlarınızla topluca konuşabilmeniz grup konuşması yapımını bu makalemizde açıklayacağız.

Sohbet edebilmek için en çok kullanılan iletişim programı Skype’da imkanlarınız gerçekten fazla. Skype programının kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliklerden birisi de grup halinde arkadaşlarınızla konuşabilmenizdir. Bir grup konuşması yarattığınızda gruptaki arkadaşlarınızla yazılı, sesli ve görüntülü olarak konuşabilirsiniz. Eski zamanlardan hatırladığımız MSN programındaki grup sohbetin aynısı Skype’da da yapabilirsiniz. Fakat Skype programının ekstra sunduğu özellik grubun sürekli olarak açık kalmasıdır. Yani gruptaki kişiler çevrimdışı olsa dahi tekrar oturum açtığınızda gruptaki çevrimiçi arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Bu grubu istediğiniz zaman kapatabilir, istediğiniz kişiyi çıkartabilir ya da istediğiniz zaman yeni bir kişi ekleyebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Skype programını açtıktan sonra siyah renkle görünen butonlar arasından grup simgeli 3. butona basmanız gerekiyor. Bu butona bastıktan sonra sağ kısımda Eklemek istediğiniz kişileri buraya sürükleyin yazısı belirecektir. Bu yazının bulunduğu bölgeye kişiler kısmından grupta olmasını istediğiniz kişileri sürüklemeniz gerekiyor. İstediğiniz kadar kişiyi buraya sürükleyebilir ve açtığınız gruba dahil edebilirsiniz.

Skype Grup Konuşması Nasıl Yapılır?

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
  • GameCloud

    Teşekkürler…

  • deniz

    üçüncü kişi telefonla olsa olur mu?