Skype Konuşma Geçmişi Nasıl Silinir?

Skype programında konuşma geçmişinin nasıl temizlendiği hakkında gerekli olan bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz.

Son zamanların en çok tercih edilen iletişim programı Skype’ı sizlerde kullanıyorsanız eminiz ki geçmiş temizleme konusuyla ilgileniyorsunuzdur. Günlerce bilgisayarımızda açık kalan ve konuştuklarımızın hepsini kayıt altına alan Skype programı bazen gereğinden fazla baş ağrıtıcı olabiliyor. Diğer iletişim programları gibi anlık konuşma geçmişi tutmayan, tüm konuşma geçmişini konuşma penceresinde detaylı olarak gösteren Skype programındaki bu konuşmaları silmek gerçekten oldukça kolay.

Genellikle bir çok Skype konuşma geçmişini temizlemek için mesajları tek tek silmekle uğraşıyor ya da mesaj penceresini gizlemeyi tercih ediyor. Fakat tüm konuşma geçmişini tek seferde silme işlemini denemek sizler için daha yararlı olacaktır. Çünkü kayıt altına alınan konuşma geçmişi Skype programında iletişim halindeyken yavaşlamalara neden olabiliyor. Sizleri daha fazla heyecanlandırmadan nasıl yapıldığını anlatalım.

Nasıl Silinir?

1- Skype programını açın ve üst kısımdan Araçlar‘a tıklayın ve buradaki Seçenekler bölümüne gidin.

Skype Konuşma Geçmişi Nasıl Silinir? - 1

 

2-  Sol menüden Gizlilik bölümüne basın ve sağ tarafta çıkan yeni bölümden Geçmişi Sil butonuna basın.

Skype Konuşma Geçmişi Nasıl Silinir? - 2

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.