Smart Tv Nedir?

Bir çok yeni televizyon da geçerli olan Smart Tv  için bu makalemizde Smart Tv Nedir? sorusuna cevap vereceğiz.

Televizyonlar geçmişte bildiğimiz gibi sadece istediğimiz kanalı izlememizi sağlayan ekranlardan ibaretti. Fakat artık hiçte öyle olmadığını çok açık ve net bir şekilde görebiliyoruz. Artık yeni televizyonların büyük bir bölümünde bilgisayarda yapabildiğimiz işlemlerin büyük bir bölümünü gerçekleştirebiliyoruz. Bu ise yine televizyonların büyük bir bölümünde Smart Tv adı altındaki sistem ile sağlanıyor. Smart Tv Samsung televizyonlarda çok daha yaygın bir şekilde kullanıyor olsa da Philips marka televizyonlarda da geçerli sayılabiliyor.

Smart Tv Nedir ?

Smart Tv bir panel olarak televizyonlar içinde bulunmaktadır. Televizyon kumandasında yer alan Smart Tv logolu düğmeye bastığımızda karşımıza Smart TV’nin paneli çıkmaktadır. Burada televizyonun desteklemiş olduğu sitelere kolay bir şekilde girmekle beraber aynı zamanda diğer sitelere de erişim sağlayabilmektedir.

Smart TV’nin en büyük özelliği olan internet gezintisi gerçekleştirebilmeniz için televizyonunuzun özelliklerine bağlı olarak kablolu ya da kablosuz bir şekilde internete bağlı olmanız gerekiyor. İnternete bağlı olmanız halinde Smart Tv sayesinde Youtube’da müzik dinleyebilir, Facebook’ da gezebilirsiniz. Smart Tv panelinin üst kısmında televizyonunuzda son açık olan program da yer alacaktır. Böylece ara sıra oraya da bakabilir ve izlediğiniz programı takip edebilirsiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.