Steam Nasıl Çevrimiçi Olunur?

Steam uygulamasında nasıl çevrimiçi olacağınızı merak ediyorsanız bu makalemizden sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.

Steam kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi durumlarının çevrimdışı görünüyor olmasıdır. Çevrimdışı sorununun meydana gelebilmesi için bir çok sebep bulunabilmektedir. Ani bir internet kesintisi sonrasında Steam otomatik olarak çevrimdışı hale gelebilmektedir. Steam’de çevrimdışı yani offline olduğunuzda arkadaşlarınızla beraber oyuna girmekte zorluk çekebilir, birbirinizi oyuna davet edemeyebilirsiniz. Oldukça can sıkıcı olan bu durumun alt yapısında elbette durumunuzun siz yapmadan çevrimdışı olarak değişmesidir. Fakat bu anlık ve otomatik bir değişimdir yani Steam üzerinden dilediğiniz zaman durumunuzu çevrimiçi ya da çevrimdışı yapabilirsiniz. Alt kısımda sunduğumuz açıklamaları okuyarak nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Nasıl Çevrimiçi Olunur?

Steam uygulamasını açtıktan sonra ana pencerenin sağ alt kısmında profil resminizin bulunduğu bir bölüm göreceksiniz. Bu bölümün olduğu yerde View Friends List şeklinde bir yazı bulanacaktır, bu yazıya tıkladığınızda ise alttaki resimde gösterdiğimiz gibi sağ kısımda arkadaş listenizin olduğu pencere çıkacaktır. Açılan yeni pencereden isminizin altında çıkan Online, Offline yazısına tıklayarak durumunuzu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Steam Nasıl Çevrimiçi Olunur?

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.