Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

En popüler oyun platformu Steam’i nasıl Türkçe yapacağınızı bu makalemiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Oyun oynamanın sosyal ve online bir hale geldiği günümüzde artık oyunları tek tek indirmek yerine bir çok oyunun bir arada toplanmasını sağlayan platform Steam gerçekten oyun konusunda bizlere çok yardımcı oluyor. Kaliteli ve eğlenceli oyunları Steam platformundan takip edebiliyor, indirebiliyor, oynayabiliyor ve kimisini de satın alabiliyoruz. Oynadığımız oyunlar genellikle bir çok dil seçeneğine sahip olabiliyor hatta Dota 2 gibi oyunları Türkçe oynamanız mümkün durumda ancak bu konuda Steam’in dili gerçekten büyük bir önem arz ediyor.

Steam’in dili hangisiyse oyunları da ortalama bu dillerde oynamanız muhtemel oluyor. Steam’i bilgisayarınıza ilk yüklediğinizde istemeniz bile İngilizce dili seçilmiş olabiliyor ve sizler oyunları Türkçe oynamak istiyor olabilirsiniz. Steam’in dilini Türkçe yapmayı alt kısımda resimli olarak öğrenebilirsiniz.

Nasıl Türkçe Yapılır?

1- Steam’i açın ve sol üstteki Steam yazısına basıp daha sonra Settings‘e tıklayın.

Steam Nasıl Türkçe Yapılır ? - 1

2- Sol kısımdan Interface‘e basın ve sağ bölümden Türkçe dilini seçin, alt kısımdaki OK tuşuna basın.

Steam Nasıl Türkçe Yapılır ? - 2

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
 • Efe Geçkin

  saul

 • muhammed

  sağol

 • disqus_LbgHRK8S0T

  Allah Razı Olsun Kardeş

 • dasdasdas

  sagol