Torrent Sitesi isoHunt Kapandı!

En popüler Torrent sitelerinden birisi olan isoHunt habersiz ve üzücü şekilde kapandı!

Dosya indirmek için sıkça kullanılan Torrent denildiği zaman ilk akla gelen internet sitelerinden birisi isoHunt sitesiydi. Ancak site ziyaretçlerinin hiç beklemediği kötü bir haber ile sitenin kapatıldığı duyuruldu. Neredeyse 10 yıl gibi bir süreden beri müzik, oyun, film gibi dosyaları yayınlayan bu site neden kapatıldı.

Torrent sitelerine artık sıkla dava açılıyor. Bu davalar isoHunt’ın sahibi olan Gary Fung‘u tedirgin etmiş olacak ki, Amerikan Sinema Filmleri Derneğiyle yapılan anlaşma sonucunda sitenin kapatılması kararı alındı. Kullanıcıların bilmediği isoHunt sitesi aleyhine açılmış olan 110 milyon dolar değerindeki davanın düşmesi için Gary Fung’un siteyi kapattığı düşünüldü.

Alanında gerçekten çok başarılı olan isoHunt.com sitesinde, site sahibinin yaptığı açıklamada şunlar dile getirildi; ” 10 yıldır zeki insanlarla çalışıyor, bunun bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum ” ne kadar kapansa bile olsa sitenin bizlere yıllar boyu vermiş olduğu yararlı paylaşımları unutmak mümkün değil.  Ortalama 13 milyondan fazla torrent paylaşımı olan bu sitenin aylık kullanıcı sayısı 51 milyondan fazlaydı.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.