Tüm Driver (Sürücü) Yazılımları Nasıl Güncellenir?

Bilgisayarınızdaki tüm driverlerin tek seferde güncellenmesinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır.

Bildiğimiz gibi driver (sürücü) yazılımları bilgisayarınızdaki donanımları bilgisayarınıza tanıtmanızı ve o donanımların farkına varmasını sağlayan dosyalardır. Bilgisayarınızda bulunan donanımların driver dosyalarını mutlaka yüklemeniz gerekirken bunun yanı sıra driver yani sürücü yazılımlarının güncel olması da çok önemlidir. Çünkü bilindiği üzere sürekli olarak bilgisayarınıza yüklediğiniz oyun ve programların gereksinimleri yükseltmektedir. Bilgisayarınızda yer alan donanımların üreticileri de buna bağlı olarak donanım yazılımlarını güncellemektedir.

Yani bilgisayarınızda yer alan sürücü yazılımları ne kadar güncel olursa bilgisayarınızın performansı o kadar yüksek olacaktır. Bu driver dosyalarının güncel versiyonlarını internet üzerinden teker teker aramanıza gerek yok. Sadece bir driver güncelleştirme programı kullanarak hepsini tek bir seferde güncelleyebilirsiniz. Sadece bir internet bağlantınızın olması yeterlidir.

Nasıl Güncellenir?

Öncelikle konu altında verdiğimiz linkten Driver Booster programını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterli olacaktır.

1- Programı açtıktan sonra karşınıza gelen bu arayüzde TARA butonuna basmalısınız.

Tüm Driver (Sürücü) Yazılımları Nasıl Güncellenir? - 1

 

2- Tarama sona erdikten sonra güncel olmayan sürücüler karşınızda listelenecektir. Burada ister teker teker sürücülerin yanında yer alan Güncelle butonuna basabilir ya da hepsini aynı anda güncellemek için üst kısımda yer alan Tümünü Güncelle butonunu kullanabilirsiniz.

Tüm Driver (Sürücü) Yazılımları Nasıl Güncellenir? - 2

 

[button color=”red” link=”http://download1us.softpedia.com/dl/4019a78ad6a6200454e788607e2ef1b6/52c9fe1c/100236504/software/system/driverbooster_v1.1_review.exe” target=””]Driver Booster Programını İndir[/button]

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.