Twitter en çok telefonda kullanılıyor!

En çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri Twitter Strategy Analytics raporlarını yansıttı. Twitterdaki en büyük yoğunluk mobil kullanıcılar tarafından sağlanıyor.

Hayatı daha kolay hale getiren akıllı cihazlar her yer de kendini göstermiş durumda, şimdi ise Twitter için gündeme geldi. Avrupa üzerinde yapılan araştırmalarda hangi cihazdan daha çok Twitter’a giriş yapıldığı rapor haline getirildi.

Mart, Ekim 2012 tarihleri arasında 6500 kişinin yaptığı araştırma, Twitter’ın akıllı telefonlar kullanımında tüm cihazları geçtiğini kanıtladı.  Twitteri’ı %77’lik bir rakamla bilgisayar üzerinden kullanan kişi bulunuyordu fakat bu rakam %64’e kadar düştü. Akıllı telefonların ise %53’lük raporu %64’e kadar çıktı.

Bu büyük rakam değişimlerinin bir sahibi daha var tabii.. Onlar da %18 lik bir bölümü oluşturmaktalar. Tam olarak açıklamak gerekirse son zamanlar içinde Twitter en çok tablet ve akıllı telefon gibi cihazlar tarafınca ziyaret ediliyor. Tabiki bu doğrultu da ortaya çıkan rakam değişikli yenilenen ve dikkat çeken Teknoloji şartlarına da bağlı.

Sadece Twitter değil aynı zamanda Facebook’da başta olmak üzere bir çok Sosyal Medya Sitesi mobil cihazlardan takip edilmekte. Bu siteler ise kullanıcılarının işini kolaylaştırmak için sürekli olarak uygulamalar çıkarıyor.

Sosyal Medya projelerinde kendisini son zamanlarda reklamlarıyla ve yeni yaklaşımlarıyla gösteren Facebook Home uygulaması gerçekten çok sevildi. Bunun üzerine Twitter’da mobil artışından sonra Twitter Vine isimli uygulmasını çıkarmış bulundu.

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.