Twitter Giriş Yöntemleri

Twitter’a girmekte sorun yaşıyorsanız bu giriş yöntemlerini denemeniz fayda sağlayabilir.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye üzerinden Twitter’a erişim engellendi. Türk Twitter kullanıcılarını gerçekten sinirlendiren ve kaygılandıran bu olayı aşabilmek için gerekli olan talimatları yazımızda bulabilirsiniz. Twitter sitesi şuan için sadece Türkiye lokasyonu için yasaklanmış durumda. Bir çok kullanıcı bilgisayarında 8.8.8.8  ve 8.8.4.4 adreslerine sahip Google DNS’lerini kullanıyordu fakat zaman geçmeden Google DNS adreslerine de erişim engellendi.

Şuan için milyonlarca Twitter kullanıcısı hesaplarına giriş yapamıyor ancak gerekli yöntemleri uygulayan kişiler normal bir şekilde hesaplarına giriş yapabiliyor ve güncel medyadan haberdar olabiliyor. Twitter ile ilgili yasağın ne zaman kalkacağı maalesef belli değil. Eğer sizlerde Twitter’a giriş yapmak için doğru bir yöntem arıyorsanız aşağıdakileri inceleyebilirsiniz.

Hangi Yöntemlerle Girilir?

ZenMate1- ZenMate

ZenMate hiç bir programa ya da ayara gerek kalmaksızın yasaklı sitelere erişmenizi sağlayan basit bir tarayıcı eklentisidir. Eğer son zamanların en iyi tarayıcılarından birisi olan Google Chrome’u kullanıyorsanız sizlerde ZenMate eklentisini deneyebilirsiniz. ZenMate eklentisini Google Chrome’a eklediğiniz de sadece aktif duruma getirerek tüm yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

[button color=”blue” link=”https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme” target=”https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme”]ZenMate indir[/button]

Hotspot Shield2- Hotspot Shield

Hotspot Shield proxy ayarlarınızı değiştiren bir VPN programıdır. Bilgisayarınıza yükleyip istediğini zaman açıp, istediğiniz zaman kapatabileceğiniz bu program sayesinde kendinizi başka bir ülkedeymiş gibi gösterip bu şekilde tüm yasaklı sitelere sorunsuz şekilde giriş yapabilirsiniz. Hotspot Shield programının tek kötü kısmı reklamlar içeriyor olması ancak cüzzi bir ücret karşılığında reklamsız halde de kullanabiliyorsunuz.

[button color=”orange” link=”http://www.hotspotshield.com/tr” target=”http://www.hotspotshield.com/tr”]Hotspot Shield indir[/button]

Tor3- Tor

Tor en yeni nesil tarayıcılardan birisidir. Ancak şuan için mevcut olan Twitter yasağı konusunda tanınmıştır. Tor tarayıcısını bilgisayarınıza yüklediğinizde tüm yasaklı sitelere erişim sağlamak sizin için mümkün hale gelecektir. Tor tarayıcısının diğer tarayıcılar gibi oldukça hızlı ve başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

[button color=”green” link=”https://www.torproject.org/” target=”https://www.torproject.org/”]Tor indir[/button]

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.