Twitter Hesap Askıya Alındı

Twitter’da yaşanan en büyük sorunlardan birisi askıya alınmadır. Bir çok kişi şimdi Twitter’da Hesap Askıya Alındı mesaj ile karşılaşıyor.

Twitter’da normal bir şekilde paylaşım yaptığını düşünen bir çok kişi Twitter hesabına giriş yaptıktan sonra hiç beklemediği anda Hesap Askıya Alındı mesaj ile karşı karşıya kalıyor. Bu sorun bir çok kişi için gerçekten çok can sıkıcı, çünkü tam olarak kesin ve yararlı bir çözümü bulunmuyor.

Twitter Hesasbı Neden Askıya Alınır?

Twitter’daki hakları ihlal ettiğiniz gerekçesiyle hesabınız askıya alınabilmektedir. Bunu tam olarak açıklamak gerekirse; yanlış paylaşımlar yapmış olabilir, sahte takipçi çekme işlemi gerçekleştirmiş olabilir ya da normal kullanım şartlarına uymayan başka bir hareket yapmış olabilirsiniz. Twitter her zaman bu kadar acımasız olmuyor, eğer büyük bir suç işlemediyseniz giriş yaptığınızda uyarı penceresi beliriyor. Burada kuralları ihlal ettiğiniz yazıyor ve daha dikkatli bir şekilde kullanım yapmanız öneriliyor. Ancak eğer büyük bir hata yaptıysanız hesabınız kalıcı olarak askıya alınmaktadır.

Askıya Alınmış Hesap Nasıl Kurtarılır?

Yukarıda söylediğimiz gibi basit hatalarda kurtarmak için sadece devam butonuna basmanız yeterlidir. Ancak eğer büyük bir hata yaptıysanız yapmanız gereken tek şey doğru bir mail göndermek olacaktır. Genellikle maillerin dikkat altına alınmadığı söylenebilmektedir. Fakat günlük Twitter kullanımınızı, tüm yaptığınız hareketleri ve savuntmanızı ingilizce dille yollayabilirsiniz. Eğer kabul edilirse hesabınız kısa süre içinde açılacaktır.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.