Twitter Takipçi Arttırna Yöntemleri

Son zamanların en geniş sosyal ağlarından olan Twitter’da takipçi sayınız az diye üzülüyor musunuz?

Şüphesiz ki bilinen en geniş sosyal ağlarından biriside Twitter’dır. Twitter sizlere 140 karakter düşünce ve durum paylaşma imkanı sağlayan ve bunun için bir profil sayfası veren web sitesidir. Her ne kadar durum bu kadar basit olsa bile herkes sosyal medya üzerinde yazdığı şeylerin okunmasını ve takip edilmeyi istiyor.

Twitter’ın sistemi de arkadaşlık yerine takip ve takipçi üzerine olduğundan dolayı takip edilmek istenmesi gayet doğal. Ancak her zaman herkesin istediği kadar takipçisi olamayabiliyor. Hatta binlerce tweet atan kişilerin 100’ün altında takipçisi olduğunu görebiliyoruz.

Peki twitter’da nasıl takipçi yükseltilir?

Elbette ki sizlerde bu konunun üzerinde çok fazla araştırma yaptıysanız takipçi arttırma sayfalarının olduğunu görmüşsünüzdür. Ancak bunlar sadece sayısal yönden yarar sağlayan basit işlemler. Yapmış olduğunuz bu işlem sadece takipçi sayınızın yüksek görünmesini sağlayacaktır, sahte hesaplar olduğundan tweet’lerinizi okuyan kişi sayısı yine aynı olacaktır. Ek olarak bu işlemi yapan kişilerin hesapları tespit edildiğinde Twitter yönetimi tarafından kalıcı olarak kapatılmaktadır.

Yapmanız gereken şey çok basittir;

Yazdığınız şeyler dikkat çekici ve bilinçli olmalıdır.

Sürekli tweet atmak bir popülerite yöntemi değildir, attığınız her tweet okunur cinsten olmalıdır.

– Ücretsiz bir website açarak yazdığınız şeyleri sitenizde paylaşabilir ve sadece başlangıç kısmını Twitter’da paylaşabilirsiniz. Böylece sizleri takip eden kişiler yazının geri kalanını okumak için sitenizi ziyaret edecek ve sizi ciddiye alarak takipçiniz olacaktır.

– Hakkınızdaki kısa bilgi, profil resmini ve profil arkası kapak fotoğrafınız mutlaka ki uyumlu ve ilgi çekici olmalıdır.

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.