Twitter Tweet Gizleme Nasıl Yapılır?

Twitter’da takipçiniz olmayan kişilerin tweetlerinizi görmesini istemiyorsanız sizde bu yazımızda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Her şeyimizi sosyal medya da paylaşıyor, ne zaman nerde olduğumuzu dahi orada belirtiyoruz. Elbette yaptığımız her eylemin herkes tarafından görünmesini değilde sadece uygun gördüğümüz kişiler tarafından görünmesini sağlayabiliriz. Bu sayede artık yolladığınız tweetleri sadece sizi takip eden kişiler görecektir. Yapımı oldukça kolaydır ve Twitter içinde en güvenli kullanım şeklidir.

Aşağıda verdiğimiz adımları harfiyen uyguladığınızda hesabınıza giren bir kişi eğer sizi takip etmiyor ise kişinin Tweetleri gizlidir mesajıyla karşılaşacaktır. Sizde hemen aşağıdaki uygulayın ve Tweetlerinizi korumaya alın!

Nasıl Yapılır?

1- Twitter hesabınıza giriş yapın, sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza tıklayın ve daha sonra Ayarlar‘a basın.

Twitter Tweet Gizleme - 1

2- Açılan ayarlar bölümünden sol taraftaki menü üzerinden Güvenlik ve gizlilik‘e basın.

Twitter Tweet Gizleme - 2

3- Tweet gizliliği yazısının sağ kısmındaki Tweetlerimi korumaya al seçeneğini işaretleyin.

Twitter Tweet Gizleme - 3

4- Sayfanın en alt kısmında bulunan Değişiklikleri Kaydet butonuna basın.

Twitter Tweet Gizleme - 4

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.