Twitter Uygulama Kaldırma Nasıl Yapılır?

Twitter’da güvenliğinizi riske atan, zararlı uygulamaları nasıl kaldıracağını merak ediyorsanız sizde hemen makalemizi okuyun!

Eskiden sadece tweet atabilme özelliği bulunan sosyal medya sitesi Twitter’da her geçen gün kendini geliştiriyor ve bazı geliştirici imkanlarına yer veriyor. Twitter kullanıcılarının büyük bir bölümü takipçi ya da retweet arttırma uygulamalarını deniyor ve bu uygulamalarda hesaplarına kalıcı olarak yerleşiyor. Siz uygulamayı kaldırmadığınız sürece uygulama geliştiricisi tamamen hesabınızı yönetme hakkına sahip oluyor.

Böylece siz istemeden bazı kişileri takip ediyorsunuz ya da hiç haberiniz olmadan hesabınızdan bazı tweetler atılıyor. Bu da elbette Twitter’da sizin itibarınızı olumsuz yönde etkiliyor. Çünkü hesabınızda reklam yapılıyor ve hesap kişisel bir hesap olmaktan çıkıyor. Bu nedenle bizler bu yazımızda Twitter Uygulama Kaldırma Nasıl Yapılır? sorusunu cevaplayacağız.

Nasıl Yapılır?

1.  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki profil resminize basıyor ve daha sonra açılan menüden Ayarlar‘a tıklıyorsunuz.

Twitter Uygulama Kaldırma - 1

2.  Daha sonra sol taraftaki menüden Uygulamalar‘a tıklamanız gerekiyor.

Twitter Uygulama Kaldırma - 2

3. Burada kaldırmak istediğiniz uygulamanın sağ tarafında bulunan Erişimi Kaldır butonuna basarak uygulamadan tamamen kurtulabilirsiniz.

Twitter Uygulama Kaldırma - 3

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.