Twitter’da Direkt Mesaj (DM) Nasıl Atılır?

Twitter sosyal paylaşım ağında birisine nasıl mesaj göndereceğinizi Twitter’da Direkt Mesaj (DM) Nasıl Atılır? yazımızdan öğrenin!

En çok kullanılan Twitter’ın en büyük ve belirgin özelliği her şeyin herkese açık olmasıydı. Yani bir şeyi paylaştığınızda bu sizi takip eden kişiler tarafından kolaylıkla görülebilirdi. Sadece bir kişiye göndermek istediğiniz bir şey paylaşmanız mümkün değildi. Fakat Twitter bu soruna uzun bir süre sonra çözüm getirdi. Artık Twitter üzerinden arkadaş olan kişiler birbirlerine özel mesaj gönderebiliyor.

Direct Mesaj adı verilen ve genellikle Twitter kullanıcıları tarafından kısaltmasıyla DM olarak adlandırılan bu fonksiyonla mesaj gönderdiğinizde bunun için kimseye haber verilmez ve olması gerektiği gibi gizlidir. Fakat Twitter’da sizlere yapılan bir kısıtlama herkese mesaj yollamanızın mümkün olmamasıdır. Twitter’da eğer bir kişiye Direkt Mesaj yani DM göndermek istiyorsanız bu kişinin sizi takip etmesi gerekmektedir.

Sizi takip etmeyen bir kişiye mesaj gönderemezsiniz. Oldukça hızlı ve kolay bir şekilde iletişim sağlamanızı sağlayan bu özelliğin nasıl yapıldığını sizlere anlattık.

DM Nasıl Atılır?

1- Öncelikle Twitter’a giriş yapın ve sol üst kısımda bulunan Twitter Mesajlar İkonu ikonuna basın.

2- Açılan pencerede sağ üst kısımda bulunan Twitter Yeni Mesaj İkonu ikonuna tıklayarak mesaj yazma bölümüne gidin.

3- Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Bir İsim Gir kısmına mesajı göndermek istediğiniz kişinin adını girip, alttaki kutuya mesajı yazıp Mesaj Gönder butonuyla DM gönderebilirsiniz.

Twitter Direkt Mesajlar

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.