Twitter’da Nasıl Takip Edilirim?

Twitter’da yüksek takipçi sayınız olsun istiyorsanız, takipçilerinizi nasıl çoğaltacağınızı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz!

Sosyal medya sitelerinde en büyükler arasında yer alan Twitter’da takipçi sayısını doğal bir şekilde yükseltmek istiyorsanız yapmanız gereken şey güncel ve farklı olmaktır. Bir takipçiniz olmasını istiyorsanız gereken şeylerden birisi birinin sizleri farketmesi diğeri de fark eden kişinin sizi takip etmek istemesidir. Birinin sizi fark edebilmesi için sadece standart tweet’ler atmak yeterli olmayacaktır. Sadece tweet atmak sizin takipçiniz olan kişilerin görebileceği cinsten mesajlardır. Standart bir mesajı takipçi olmayan kişinin doğal yoldan görmesi mümkün değildir. Mesajlarınızı birine gösterebilmek için hashtag kullanmanız gerekmektedir.

Hashtag Nedir?

Hashtag Twitter’da popüler olan etiketler anlamına gelmektedir. Eğer yoğun bir şekilde Twitter sitesinde geziniyorsanız #twitter, #simdibirdilekhakkimolsa, #burayiseviyorumcunku gibi etiketler görmüşsünüzdür. Bu etiketler eğer çok fazla kişi tarafından kısa bir süre içinde tweet’lerde kullanılırsa bu etiket otomatik olarak Hashtag sıralamasında yerini almaktadır.

Sizde Hashtag kullanarak kendinizi gösterebilir, başkalarının sizin farkınıza varmasını sağlayabilirsiniz. Hashtag kullanarak bir tweet attığınızda kullandığınız hashtag’in sayfasında sizin attığınız tweet görünecektir. Bu da binlerce kişinin sizi görmesi anlamına gelmektedir. Tabiki görüldükten sonra az önce söylediğimiz gibi beğeni kazanmanız gerekmektedir. Sadece hashtag kullanarak normal bir metin yazmanız size bir şey kazandırmayacaktır. Eğer bir kişi sizi takip ediyorsa bir tweet’inizi beğenmiş ve bundan sonraki güzel tweet’lerinizden haberdar olmak istiyor demektir. Bu sebeple hashtag kullanarak yazmış olduğunuz tweet’lerinizde doğru bir üslup kullanmalı kendinize ait bir tarz yaratmalısınız. Yazmış olduğunuz güzel şeylerin karşılığını kısa sürede alacağınıza eminiz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.