USB Bellek Nasıl Formatlanır?

USB Bellek sıfırlama, formatlama ve biçimlendirme hakkına merak ettiklerinizi bu makalemizde elimizden geldiğince cevapladık.

Veri taşımak ya da bilgilerimizi güvende tutmak için en çok kullandığımız depolama aracı şüphesiz usb bellek. Fakat kimi zaman usb belleklere zararlı yazılım bulaşabiliyor, içindeki dosyalar gereksiz hale gelebiliyor ya da bomboş bir alan gerekebiliyor. Bu noktada dosyaları teker teker ya da toplu bir şekilde silmek maalesef zaman kaybından başka bir şey yaratmıyor. Bilgisayarınız ne kadar hızlı olursa olsun 5GB’lık bir dosya topluluğunu silmek 15-20 dakika arasında bir zaman zarfını kaybetmenize neden olabiliyor. Bu nedenle kullanılması gereken en doğru yöntem sahip olduğunuz usb belleği biçimlendirmektir. Bu yöntemi kullanarak saniyeler içinde usb belleğin içindeki tüm dosyaları ortadan kaldırabilir, usb belleği ilk aldığınız haline getirebilirsiniz.

Nasıl Formatlanır?

1- Usb belleği bilgisayarınıza taktıktan sonra Bilgisayarım‘a girip usb belleğe sağ tıklamalı ve Biçimlendir.. butonuna basmalısınız.

USB Bellek Nasıl Formatlanır? - 1

 

2-  Bu bölümde yapmanız gereken tek şey Hızlı Biçimlendir kutucuğunu işaretlemek ve Başlat butonuna basmaktır. Biçimlendirme kısa bire süre içinde tamamlanır ve sizlere bilgilendirme yapılır.

USB Bellek Nasıl Formatlanır? - 2

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.