USB Flash Bellekten Windows 7 Nasıl Kurulur?

Her zaman Windows 7 CD’si bulmak mümkün olmuyor bu nedenle USB Flash Bellekten Windows 7 Nasıl Kurulur? sorusunun cevabını vermek istedik.

Neredeyse herkesin bir USB Bellek sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Her zaman aktif olarak kullanmasak bile önemli zamanlarda USB Bellek bizlere yardımcı olabiliyor. Windows 7  işletim sistemi kurulumunda da USB Bellekten yardım alacağız. Flash bellek üzerinden Windows 7 işletim sistemini kurmak oldukça kolaydır bunun için Microsoft’un sunmuş olduğu programı kullanabilirsiniz. Ek olarak en az 4GB hafıza kapasitesi olan bir USB Bellek’e ihtiyacınız var. Yapmanız gereken şeyleri sizlere detaylı olarak resimli şekilde anlatacağız.

1- Öncelikle USB Bellek içindeki tüm dosyaları siliyoruz ve tamamen bomboş olduğundan emin oluyoruz. Konu altında vermiş olduğumuz bağlantıdan Windows 7 USB DVD Download Tool isimli programı indirip kurduktan sonra açıyoruz. Daha önce indirmiş olduğumuz herhangi bir .iso  uzantılı Windows 7 işletim sistemini program üzerinden Browse seçeneğini kullanarak tanımlıyoruz.

Flash Bellekten Windows 7 Nasıl Kurulur 1

2- Next tuşuna basıp ilerledikten sonra buradan USB device seçeneğine tıklıyoruz.

Flash Bellekten Windows 7 Nasıl Kurulur 2

3- Daha sonra tamamen Windows 7 yüklemek için kullanılacak boş bir USB Bellek yolu gösteriyoruz ve Begin copying seçeneği ile işlemi başlatıyoruz.

Flash Bellekten Windows 7 Nasıl Kurulur 3

 

4- Yazma işlemi tamamen sonra erdikten sonra Flash Belleği bilgisayarınıza takıp, yeniden başlatmalı ve daha sonra Boot bölümünden USB Device seçeneği ile yeni Windows 7 yüklemesini sürdürebilirsiniz.

[button color=”blue” link=”http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe” target=””]Gerekli Programı İndir[/button]

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.