Uyku Modu Nasıl Kaldırılır?

Bilgisayarınızı boş bıraktığınızda aktif olan uyku modu nasıl kaldırılır ya da kapatılır sorusunun cevapları makalemizin devamında.

Uyku modu bilgisayarınızda güç tasarrufu sağlamak için geliştirilmiş bir sistemdir. Bilgisayarınızı belli bir süre boyunca boş bıraktığınızda, hiç bir işlem gerçekleştirmediğiniz de bilgisayarınız otomatik olarak uyku moduna geçmektedir. Uyku modu elbetteki güç tasarrufu yönünden yararlı bir sistemdir fakat kimi zaman zararları da bulunmaktadır. Bir download işlemi yaparken otomatik olarak devreye giren uyku modu download işleminizi yarıda bitirebilmektedir. Çünkü uyku modu bilgisayarın internet bağlantısını kesmektedir. Bitmesini umduğunuz bir download ya da başka dosya aktarım işleminin tamamlanmadığını görebilirsiniz ve bu çok can sıkıcı olabilir. Bu sebeple uyku modunu bilgisayarınızdan kaldırmak yani deaktif hale getirmek isteyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için sadece küçük bir ayar yapmanız yeterli olacaktır. Yazının devamında sizlere sunduğumuz resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

Nasıl Kaldırılır?

1- Öncelike Başlat bölümündeki arama kutucuğuna Uyku Modu yazmalısınız. Hemen üst kısımda beliren Bilgisayarın uyku moduna geçme ayarlarını değiştir yazısına tıklamalısınız.

Uyku Modu Nasıl Kaldırılır? - 1

2- Karşınıza gelen bu ayar penceresinde Ekranı Kapat ayarını Hiçbir Zaman ve Bilgisayarı uyku moduna geçir ayarını Hiç bir zaman olarak belirlemeli Değişiklikleri Kaydet butonuna basmalısınız.

Uyku Modu Nasıl Kaldırılır? - 2

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.