Web Sitesinin IP Adresi Nasıl Bulunur?

Bir web sitesinin IP Adresi Nasıl Bulunur ya da öğrenilir? sorusunun yanıtını bu makalemizde sizlere sunduk.

Bir web sitesinin IP adresi içinde yer aldığı sunucuya göre belli olmaktadır. Ancak bu IP adresini bulabilmek için sunucu üzerinden arayışa girmek uzun uğraşlar vermenize neden olabilir. Bunun için sadece bir web sitesi ip sorgulama sitesine giriş yaparak tek seferde IP adresini bulabilirsiniz. Sitenin IP adresini öğrenmek için sadece domain yani alan adını bilmeniz yeterlidir.

Nasıl Bulunur?

Aşağıdaki siteye giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen boş kutucuğa site adresini yazmalı ve Bul tuşuna basmalısınız. Ancak yazmış olduğu web sitesi adresinin başında http:// eki olmamalıdır. Örnek verecek olursak www.sosyomoz.com ya da direk sosyomoz.com şeklinde yazmalısınız. Site adresini yazıp bul tuşuna bastıktan sonra büyük rakamlar ile IP adresi üst kısımda belirecektir.

[button color=”red” link=”http://www.ipadresi.org/website.php” target=””]IP Sorgulama Sitesine Gitmek İçin Tıklayın[/button]

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.