WhatsApp Hacklendi!

En popüler mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WhatsApp 08 Ekim 2013 tarihinde Filistinli Hackerlar tarafından hacklendi.

Akıllı telefonların vazgeçilmez mesajlaşma uygulaması WhatsApp 250 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Bugün hiç beklenmeyen bir olay oldu ve WhatsApp resmi sitesi  Filistinli hackerlar tarafınca hacklendi. Siteyi sadece kapatmayan ve bir şeyleri duyurmaya çabalayan hackerların siteyi bu hale getirmesinden sonra WhatsApp yetkilileri siteye müdahale etti. Fakat uzun süreler boyunca WhatsApp resmi sitesi kapalı kaldı.

WhatsApp Hacklendi Görüntüsü

Kendilerine KDMS Team ismini veren Filistinli Hackerlar sitede iki ayrı mesajını duyurdu. Mesajın Türkçe çevirisi ise şu şekilde;

“Merhaba Dünya. Mesajlarımızı iletmek için buradayız. “Bunlardan birincisi; Dünya üzerinde Siyonistler tarafından çalınan Filistin adında bir yer olduğunu anlatmak istediğimizin farkında mısınız? Filistin insanlarının huzur içinde yaşamaya hakları var. Topraklarını özgürleştirmeyi ve israil hapishanelerindeki tüm mahkumların serbest bırakılmasını hak ediyorlar. İkincisi ise; Tam güvenlik yoktur. Sizi yakalayabiliriz!”

Yapılmış olan bu saldırı WhatsApp dünyasına etki etmedi ancak yinede belli güvenlik kaybının olup olmadığı hala tespit edilemedi.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
  • Whatsapp’a öyle alıştık ki artık SMS göndermeyi unuttuk. Başına bir hal gelmesin, bizer her daim alzım. Telefon faturalarımızı düşürüyor.