Windows 7 Tema Nasıl Yüklenir?

Klasik Windows 7 görünümünden sıkıldığımız zamanlar olabilir. Aşağıdakileri uygulayarak Windows 7 temanızı değiştirip, yeni bir tema yükleyebilirsiniz.

Eğer gün boyu bilgisayar başında olan bir kişiyseniz mutlaka ki sizlerde ekrandaki standart görünümden bunalmış olabilirsiniz. Elbetteki çok büyük değişimler yapmak mümkün olmasa bile bir nebze de olsa gözümüzün alışık olduğu görüntüyü değiştirebilmek mümkündür. İnternet üzerinde araştırma yaptığınızda yasal olmayan binlerce Windows 7 teması bulabilirsiniz. Ancak biz bunların kullanımını önermiyoruz. Çünkü her ne kadar güzel görünüm oluştursalar da zararlı yazılım içermekte ve aynı zamanda bilgisayarı bir hayli yavaşlatmaktadır.

Windows 7’nin bizlere sunduğu farklı temaları kullanabilir, yeni temalar indirebiliriz. Bunun için Windows 7 çevrimiçi sitesini kullanmanız gerekiyor. Sosyomoz ailesi olarak alt kısımda sizlere bu konu hakkında yardımcı olabilecek görselleri hazırladık. Oldukça kolay olan bu işlemle sizlerde tema değişimi yapabileceksiniz.

Yeni tema nasıl yüklenir?

İlk olarak masaüstünde boş bir alan gelip sağ tık yapıyoruz ve en alttaki  Kişiselleştir butonuna basıyoruz ve alttaki pencere ile karşılaşıyoruz.

Windows 7 Tema Yükleme

 

Daha sonra ok işareti ile gösterdiğimiz Daha fazla çevrimiçi tema al seçeneğine basıyoruz. Bu ifade sizleri korkutmasın çünkü buradan alacağımız temalar ücretsiz olacak.  Butona bastıktan sonra ise aşağıdaki pencere ile karşılaşacaksınız.

Windows 7 Tema Yükleme

 

Karşımıza çıkan bu pencerede beğendiğimiz bir temanın altındaki ok işareti ile gösterdiğimiz İndir butonuna basıyoruz. Tema direkt olarak indirilecektir ve otomatik olarak açılacaktır. Eğer açılmaz ise bilgisayarına inmiş olan bu dosyayı açmalısınız. Açtığınız anda tema yüklenecek ve Kişiselleştir bölümündeki temalar arasında yerini alacaktır.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.