WordPress 3.7 Yenilikleri

Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetimi ve blog sistemi WordPress’in 3.7 Versiyonu yayınlandı.

Dünya üzerinde şuan ön çok tercih edilen blog alt yapısı ve içerik yönetimi sistemi WordPress sürekli olarak yenileniyor. WordPress 3.7 versiyonu çıktı, bu versiyonda en çok güvenliğe önem verilmiş ve bu konuda yenilikler yapılmış gibi görünüyor. Hemen bu yeniliklere göz atalım.

Otomatik Güncelleme

WordPress’de bulunan güvenlik açıklarının kapatılması için kullanıma sunulan yamalar için artık ek olarak bir güncelleme yapmaya gerek kalmayacak. WordPress sistemi sizlere hiç fark ettirmeden yeni çıkan güvenlik yamalarını otomatik olarak kuracak.

WordPress’i blog dışında kullanan, çok fazla eklentiye sahip siteler için bu istemeden yüklenen eklentiler belli kod çakışmasına neden olsa da elbetteki güvenlik çok daha önemli.

Zayıf Şifre Uyarısı

WordPress üzerinde şifre belirlerken tahmin edilebilen, akla gelen, kullanıcı adı ile benzerliği olan şifreler kullandığınızda uyarı almanız mümkün.

 

WordPress’in 2013 Kasım ayı içinde 3.8 versiyonu çıkacağı haberleri sosyal medya üzerinde yerini aldı.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.