WordPress En İyi Gzip Eklentisi

WordPress sitenizi sıkıştırmak, daha hızlı açılmasını sağlamak için Gzip eklentisi kurmak istiyorsanız doğru yer burası!

Bildiğimiz üzere WordPress normal şartlarda bir blog scripti olarak varolmuş. Ancak bizler WordPress içerik yönetim sisteminde artık bir çok projemizi gerçekleştirebiliyoruz ve onu bir blog olmaktan çıkarıp dinamik bir web sitesi haline getiriyoruz. Ancak elbette bu da elbette bazı sorumlulukları da beraberinde getiriyor.

Sitenize verdiğiniz bu kadar yükü hafifletebilmeniz adına olabildiği kadar optimize etmeniz gerekli. Bunun ilk adımlarından birisi de elbette Gzip ile sıkıştırmak oluyor. Gzip Eklentisi sitenizi belli bir ölçüde sıkıştırarak hem daha hızlı açılmasını sağlıyor hemde arama motorları için bir kıstas olduğu için sitenizi daha değerli bir hale getiriyor.

WordPress için geliştirilmiş onlarca Gzip eklentisi bulunsa bile biz bunlar içinden en başarılı olanının GZip Ninja Speed Compression eklentisi olduğunu düşünüyoruz. Bu eklentiyi dilerseniz buraya tıklayarak indirebilir ya da WordPress yönetici panelinizden Eklentiler > Yeni Ekle bölümünde ismi ile aratarak yükleyebilirsiniz.

Nasıl Kurulur?

GZip Ninja Speed Compression eklentisi kurabilmek için ekstra bir ayara göre yok yönetici panelinizdeki eklentiler bölümünden etkinleştirdikten sonra panelin sol tarafında beliren eklentinin kendi ayarları içinden etkin bir hale getirmeniz yeterli olacaktır.

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.