Yasaklı YouTube Nasıl Girilir?

Twitter’dan sonra yasaklı hale gelen YouTube sitesine nasıl girilir? sorusunu sizler için yanıtladık.

Geçtiğimiz günde sosyal medya kullanıcılarını en çok üzen konu Twitter’ın kapatılması olmuştu. Twitter herhangi bir açılma süresi belirtilmeksizin kapatılmıştı ve kullanıcılar bu durum karşısında çözüm yolu arayışına çıkmıştı. Ancak kullanıcılar tam bu duruma alışmaya başlarken şimdi yeni gelen bir haberle sarsıldılar. Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan sonra şimdide YouTube kapatıldı!

Video izlemek, müzik dinlemek isteyen kişilerin ilk ziyaret ettiği platform olan YouTube’da tıpkı Twitter gibi çok habersiz bir şekilde erişime engellendi. YouTube sitesine girmek isteyen kullanıcılar Bu Web sayfası kullanılamıyor hatası ile karşı kalıyor ve siteye normal şartlarda hiç bir şekilde erişim sağlayamıyorlar.

Ancak elbetteki YouTube sitesine girebilmek için bir çok yöntem bulunuyor. Yasaklı sitelere giriş programları olarak bilinen yazılımları kullanarak sorun çekmeden hem Twitter’a hemde YouTube’a sorunsuzca ve süresizce giriş yapabilirsiniz.

Nasıl Girilir?

ZenMate1- ZenMate

ZenMate tamamen Google Chrome tarayıcısı için geliştirilmiş bir eklentidir. Google Chrome tarayıcısı kullanıcıları için ekstra büyük çaplı bir yazılıma gerek kalmadan yasaklı sitelere erişimi sağlayabilmektedir. ZenMate  eklentisini Google Chrome tarayıcınıza ekledikten sonra mail adresinizi kullanarak sadece bir kez üyelik gerçekleştirmeniz yeterlidir. 5 farklı lokasyondan birini kullanarak yasaklı sitelere girebilirsiniz.

[button color=”blue” link=”https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme” target=”https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme”]ZenMate indir[/button]

Hotspot Shield2- Hotspot Shield

Hotspot Shield programı yasaklı sitelere giriş denildiğinde ilk akla gelen yazılımlardan birisidir. Bilgisayarınıza yüklediğinizde dilediğiniz zaman aktif dilediğiniz zaman pasif duruma getirebileceğiniz kullanışlı bir uygulamadır. Hotspot Shield programının tek sevilmeyen tarafı internette gezinti yaparken kendisine ait reklamları çıkarıyor olmasıdır. Fakat bu reklamlar herhangi bir erişim engeli değildir, kapatılabilmektedir.

[button color=”orange” link=”http://www.hotspotshield.com/tr” target=”http://www.hotspotshield.com/tr”]Hotspot Shield indir[/button]

Tor3- Tor

Tor şuan için proxy desteği sağlayan tek tarayıcıdır. Normal bir tarayıcı gibi yalnızca web sitelerine erişim sağlamayan aynı zamanda yasaklı sitelerin önündeki büyük yasağı kaldıran bu tarayıcıyı kullanarak istediğiniz siteye sorun yaşamadan giriş yapabilirsiniz. Ancak Tor tarayıcısında kimi zaman internette yavaşlama durumu görülebilmektedir.

[button color=”green” link=”https://www.torproject.org/” target=”https://www.torproject.org/”]Tor indir[/button]

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.