YouTube İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?

YouTube’da izlediğiniz videolara ait geçmişin nasıl silindiğini bu makaleden resimli olarak öğrenebilirsiniz.

Her birimiz artık günlük yaşama ait tüm görüntüleri YouTube sitesinden takip ediyoruz. Arkadaşlarımızın gönderdiği linklere tıkladığımızda genellikle karşımızda hep YouTube’u buluyoruz. Yani eğer aktif bilgisayar kullanıcısı iseniz sizlerde mutlaka gün içinde onlarca video’yu ziyaret ediyorsunuz. Ancak eğer bir Google üyeliğiniz varsa ve bu üyelik sürekli olarak tarayıcınızda açıksa sadece izlemiş olmuyor aynı zamanda izlediğiniz videoları geçmişe kaydetmiş oluyorsunuz.  Buna göre eğer bir kişi sizin mail adresinize giriş yapıyorsa sizin hangi videoları izlediğinizi çok detaylı bir şekilde görebiliyor.

Her şeyimizi gizli tutmak istediğimiz ve kişisel olarak kendimizi sakındığımız bu tip konularda kimsenin bunları görmesini istemeyiz. Çünkü YouTube her ne kadar sağlıklı ve temiz bir video platformu olsa bile istemeden ya da merak amaçlı bazı absürt videolara tıklayabiliyoruz. Bu da elbette dışarıdan bakan bir kişi için yanlış anlaşılmalara ve itibarın sarsılmasına neden olabilir. İşte bu gibi durumlar için sizlere sürekli olarak YouTube video geçmişinizi temizlemenizi öneriyoruz.

Nasıl Silinir?

1- Hesabımız açık bir şekilde YouTube’a giriyoruz ve sol taraftaki kullanıcı menüsünde yer alan Geçmiş bölümüne tıklıyoruz.

YouTube İzleme Geçmişi Nasıl Silinir? - 1

2- Yukarıda bulunan Tüm izleme geçmişini temizle yazısına tıklıyoruz ve karşımıza çıkan pencerede onay veriyoruz. Bu sayede tüm video geçmişi temizlenmiş oluyor.

YouTube İzleme Geçmişi Nasıl Silinir? - 2

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.