YouTube Kanalında Video Öne Çıkarma Nasıl Yapılır?

Youtube kanal sayfasında bir videoyu öne çıkarmak, bir kanal fragmanı gibi sunmak için yapmanız gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Bildiğimiz üzere video içerik her geçen gün büyük bir değer kazanıyor ve buna en büyük imkanı sağlayan platformda tüm dünyada ün kazanmış olan YouTube’dur. YouTube platformunda yer alıyorsanız ve içeriğinizi en iyi şekilde yansıtmak, yeni giren kişilere kendinizi doğru bir şekilde anlatmak istiyorsanız bu noktada kanal fragmanı daha doğrusu kanaldaki öne çıkarmış video çok önemli. Bizde sizlere YouTube kanalında video öne çıkarma işlemini nasıl yapacağınızı anlattık.

Nasıl Yapılır?

1. YouTube hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki profil resminize tıklamalısınız ve buradan İçerik Oluşturucu Stüdyosu yazısına basmalısınız.

YouTube Kanalında Video Öne Çıkarma Nasıl Yapılır? - 1

2. Açılan sayfada sol kısımda bulunan Kanalı Görüntüle yazısına basın.

YouTube Kanalında Video Öne Çıkarma Nasıl Yapılır? - 2

3. Burada kapak fotoğrafınızın alt kısmındaki sağ beyaz bölgeye geldiğinizde bir kalem ikonu belirecektir, ona basın ve oradan Kanalda Gezinmeyi Düzenle yazısına tıklayın.

YouTube Kanalında Video Öne Çıkarma Nasıl Yapılır? - 3

4. Göz at başlığı altındaki ayarlamanın en sağ kısmında bulunan Etkinleştir butonuna basın.

YouTube Kanalında Video Öne Çıkarma Nasıl Yapılır? - 4

5. Bunu yaptıktan sonra sağ alt kısımdaki Kaydet butonuna tıklayın.

YouTube Kanalında Video Öne Çıkarma Nasıl Yapılır? - 5

6. Kanal sayfanıza tekrar dönün ve yukarıdan Yeni Ziyaretçiler İçin sekmesini açıp burada çıkan boş videonun üstündeki Kanal Fragmanı butonuna basarak bir öne çıkarılmış video seçin.

YouTube Kanalında Video Öne Çıkarma Nasıl Yapılır? - 6

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.